Türk Halk Müziği Konseri Verilecek

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri Türk Halk Müziği Korosu tarafından 30 Nisan Çarşamba günü saat 20.00’de Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği konseri verilecek. Başkan’ın mesajı: Kırşehir’i kültürel alanda... Read more »

Kırşehir Temiz İçme Suyuna Kavuşuyor

Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Bankası Finansmanı ile yapılan Kırşehir Su Temini Sistemi’nin Rehabilitasyonu ve Scada Kurulumu Projesi çalışmaları Hızırağa Caddesi’nde devam ediyor. Şehir içi asbest borularının değiştirilip, yeni modern... Read more »

Yeni Terminal Hızla Yükseliyor

Kırşehir Belediyesi projelerinden olan Şehirlerarası Otobüs Terminali çalışmaları hızla devam etmekte olup çalışmalarda sona yaklaşıyor. Ankara yolu üzeri Meytaş kavşağına inşa edilen şehirlerarası otobüs terminali çalışmaları kapsamında; bina çelik... Read more »

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de coşku ile kutlanıyor. Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan 23 Nisan... Read more »

MEDAŞ Aydınlatma Denetimi Yapacak

MEDAŞ tarafından yapılan açıklamada sorumluluk bölgelerinde bulunan sokak lambalarına ait aydınlatma denetimi gerçekleştirileceği duyurulmuştur. Kırşehir’in de elektirik ihtiyacını karşılayan MEDAŞ’ın yaptığı duyurunun tam metni şu şekilde: Kamuoyuna Duyuru  ... Read more »

Mucur’da Kadınlara Yönelik Kutlu Doğum Programı Yapıldı

Mucur İlçe Müftülüğü’nde  Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde 18/04/2014 Cuma günü Halk Eğitim Salonunda Mucur’daki tüm Kur’an Kurslarının katkılarıyla hanımlara özel Kutlu Doğum programı düzenlendi. Program halkın yoğun  ilgisine ve... Read more »

Mucur’da Kutlu Doğum Haftası Coşkulu Başladı

Peygamberimizin 20 Nisan Miladi doğum yıldönümü olarak kutladığımız “Kutlu Doğum Haftası” kutlamaları, “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” ana temalı birçok etkinliklerle devam ediyor. Etkinlikler kapsamında öncelikle din görevlilerimiz tarafından... Read more »

KİMDER Kutlu Doğum Mesajı Yayınladı

KİMDER Başkanı Hurşit ARISOY Kutlu Doğum Haftasıyla ilgili mesajında şu görüşlere yer verdi:   “Âlemlere rahmet olarak gönderilen, İslam’ın evrensel mesajını bize ulaştıran Sevgili Peygamberimizin (SAV) dünyayı teşriflerinin yıldönümü... Read more »

Kutlu Doğum Haftası Başladı

İl Müftüsü Mehmet Şahin başkanlığındaki heyet “Kutlu Doğum Haftası” nedeniyle Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ı ziyaret etti. Valimiz Sayın Özdemir Çakacak ziyarette yaptığı konuşmada, Sevgili Peygamberimizin kutlu doğumu vesilesiyle insanlığın... Read more »

Başkan Bahçeci’den Teşekkür Mesajı

“Birlik, beraberlik, kardeşlik her şeyin üstündedir. Seçim sonuçları da gösterdiğimiz kardeşliğin, birlikteliğin, beraberliğin göstergesi… ” Yerel Seçim’in sonuçlanmasıyla birlikte Başkan Bahçeci bir mesaj yayınladı ve mesajında şunları kaydetti:”Öncelikle tüm... Read more »