Sağlık Lisesi Öğrencileri Almanya’ya Eğitime Gitti

Proje kapsamında Kaman Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde eğitim gören 8 öğrenci 2 öğretmen ile Kalecik Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde okuyan 7 öğrenci ve bunlara refakat edecek 1 öğretmen Almanya’nın... Read more »

Kırşehir’de Geçtiğimiz Hafta

Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Açıldı Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışında, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuştu. Feci Kazada Yoğun Bakımda Olan Dördüncü Kişide Öldü Kırşehir-Aksaray yolu... Read more »

Valimiz, Bilim ve Sanat Merkezinde Talebelerle Buluştu

Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Ziyaretinde Sayın Valimizi, Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Okul Müdürü Derviş Ünsal, öğretmenler ile talebeler karşıladı.... Read more »

Neşet Ertaş’ın Adı Bu Merkezde Yaşayacak

Kırşehir Belediyesinin en ehemmiyetli projelerinden biri olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şehrimizin yetiştirdiği büyük usta Neşet Ertaş’ın ismini yaşatacak olan Neşet Kültür... Read more »

Yıldırım Kaya Basın Açıklamasıyla Adaylık Sürecini Anlattı

Yıldırım Kaya, genel merkezin adayını açıklamasından sonra yeni bir basın açıklaması yaptı ve adaylık sürecini ve kendisine yönelik engellemelere dikkat çekerek Kırşehir halkına yanında olduğu için teşekkür etti. İşte... Read more »

YÖK’ten Formasyon Açıklaması Geldi

YÖK, kasım ayında başvuru yapılan formasyon eğitimi ile ilgili yeni bir açıklama (17 Ocak 2014) yaptı. Açıklamada yeni kontenjanların açıldığı ve birçok alanda da kontenjan sayısının arttırıldığı belirtildi. Başvuruların... Read more »

Eski Eşini Boğarak Öldürdü

Kırşehir’in Mucur ilçesinde yaşayan Vedat K. (40), barışmak için gittiği ve tartıştığı eski eşi Elmas Öztürk’ü boğarak öldürdü. Edinilen bilgiye göre, Vedat K. bir süre önce boşandığı eşiyle konuşmak... Read more »

CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Deniz Akpınar

 CHP’nin Kırşehir Belediye Başkanı adayı Dr. Deniz Akpınar oldu. Akpınar, 2009 yılındaki yerel seçimlerde de CHP’nin adayı olarak mücadele etmişti. Adaylık başvurularının sonuçlanmasından önceki kulislerde Yıldırım Kaya’nın adı ön... Read more »

KPSS’de Ahi Evran Başarısı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans yerleştirmelerinde başarılı üniversiteler belli oldu. İki yılda bir yapılan ve 3 milyonu aşkın adayın katıldığı KPSS’de, üniversitemiz 1. oldu. KPSS lisans yerleştirme sonuçlarına... Read more »

Acil Durum Yönetimi Eğitim Semineri Düzenlendi

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın teknik destek verdiği, Şehir Sıhhat Müdürlüğü ve Kırşehir Belediyesi’nin proje ortağı olarak bulunduğu “Acil Vaziyet İdaresi” konulu eğitim semineri, Şehir Afet ve Acil Vaziyet Müdürlüğü tarafından... Read more »