Tasavvuf İnsanlığa Ne Vaat Ediyor?

Modern insan aslında varlık ile yokluk arasında bocalayan bir özne. Bir tarafta insanlık tarihinin hiç görmediği kadar geniş imkanlara sahibiz. Modern bilim ve teknoloji, dünyayı küçük bir köy haline... Read more »

90. Yıl Mevlit Programı Yapıldı

Kırşehir Ülkü Ocakları, Kamu-Sen, TÜRKAV ve Türk Ocağı’nın katılımıyla Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümü münasebetiyle mevlit programı düzenlendi.   Programa Kırşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kadir Güzel ve yönetimi, Kamu-Sen... Read more »

Ömür Toker Birlikte Yürüyelim Dedi

AK Parti Mucur İlçe Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu söyleyen Ömür Toker, “sloganımız birlikte yönetelimdir” dedi. Toker düzenlediği basın toplantısı ile projelerini medya çalışanlarına anlattı. Agalar konağında medya çalışanları... Read more »

Aşıkpaşa Sempozyumu Hazırlıkları Tamamlandı

Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Ahi Evran Üniversitesi, Türk Dil Kurumu ve KIYŞAD, tarafından ortaklaşa hazırlanan ‘Aşıkpaşa ve Anadolu’da Türk yazı dilinin oluşumu sempozyumu’ hazırlıkları tamamlandı.   Kırşehir Valiliğinde düzenlenen... Read more »

Bahçeci Yeniden Aday Adayı Oldu

Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, geniş bir katılımla il teşkilatına aday adaylık başvurusunu yaptı.  Bahçeci, ‘Bir Bahçeci gider, bin Bahçeci gelir hizmete ortak hedefte yürüyelim. Önemli olan... Read more »

İhsan Özkes CHP Kırşehir Örgütünü Ziyaret Etti

CHP İstanbul Milletvekili ve İslam Konferansı Örgütü Parlamentolar Birliği Türk Grubu üyesi İhsan Özkes, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir örgütünün konuğu olarak İl Başkanlığı’nda partililerle buluştu.   Partililerle gerçekleştirilen... Read more »

THK Kırşehir Şubesi Deri Bilançosunun Açıkladı

Türk Hava Kurumu (THK) Kırşehir Şube Başkanlığı, Kurban Bayramı’nda 37 bin 750 TL değerinde kurban derisi topladı.   THK Kırşehir Şube Başkanlığı’nın 15-18 Ekim tarihleri arasında kutladığımız Kurban Bayramı’nda... Read more »

Polis Okulu Öğrencilerinin Gösteri Yürüyüşü

Kırşehir’de Cumhuriyet Bayramının 90. yıl dönümü kutlamaları Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak’ın kutlama tebriklerini alması ile başladı.   Kırşehir’de anıt meydanda düzenlenen programa Vali Özdemir Çakacak, Garnizon Komutanı Jan. Albay... Read more »

Kırşehirspor 3 Puanı Kaçırdı

Kırşehirspor kendi saha ve seyircisi önünde lider Tosyaspor ile oynadığı maçta berabere kalarak bir puan aldı.   Bölgesel Amatör Ligin 5.hafasında Kırşehirspor  kendi saha ve seyircisi önünde Tosya Belediyespor... Read more »

Kapı Kapı Dolaşanlara Karşı Dikkatli Olun

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ‘Birlikte Çalışalım Güvenle Yaşayalım’ projesi çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında bagbaşı mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Toplum Destekli Büro polisleri ‘Kapı Kapı Dolaşanlara’... Read more »