Neşet Ertaş Bizi de Garip Bıraktı Dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de Neşet Ertaş 1. Altın Bağlama Kültür Sanat Ödüllerinin dağıtılacağı törende yaptığı konuşmada, “Garip yaşayan Neşet Ertaş, bizi de arkasında garip bıraktı” dedi. Başbakan Erdoğan... Read more »

Kayseri Ahilik Kutlamalarını Kırşehir’den (Ç)almak İstiyor

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Kayseri Şubesi, 23-28 Eylül, Ahilik Kültürü ve Esnaf Bayramı nedeniyle etkinlik düzenledi.   Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Saadet Partisi İl... Read more »

KİMDER’den Birlik ve Beraberlik Mesajı

Kırşehir İmam-Hatipliler Derneği Başkanı Nurullah Soylu, ‘Ahilik Haftası ve Ertaş’ın ölüm yıldönümü birlik ve beraberlik şuuru ile gerçekleşti’  dedi.   Soylu, “Anadolu’nun ortasında Kırşehir’de temeli atılan topluma ve insanlığa... Read more »

Anadolu’nun En Büyük Termal Oteli Açıldı

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, termal turizminde önemli bir potansiyeli bulunan Kırşehir’de bu potansiyeli harekete geçirmek için tesisleşme yönünde çalışmalar yapıldığını belirterek, “Ama bu çalışmalar Anadolu’nun en büyük termal yatırımı... Read more »

Pancar Alım ve Şeker Üretim Kampanyası Başladı

Kırşehir Şeker Fabrikası yeni dönem pancar alım ve şeker üretim kampanyası düzenlenen törenle başladı. Pancar Alım Kampanyası nedeniyle Şeker Fabrikasında düzenlenen törene Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Kırşehir Milletvekili... Read more »

Teknik Destek Projesi Kabul Edildi

Kırşehir, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ahiler Kalkınma Ajansına sunulan teknik destek projesi kabul edildi. Kırşehir TSO Başkanı Selehattin Ekicioğlu, projenin kabul görmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.   Ekicioğlu,... Read more »

Bosnalı ve Kazak Heyetler Belediyeyi Ziyaret Etti

Kırşehir’e Ahilik Haftası Kutlamaları için gelen Bosna Hersek (Olovo) heyeti ve Kazakistan (Türkistan) Heyeti Başkan Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.   Ziyarette Başkan Bahçeci heyete çeşitli hediyeler sunarken, heyet... Read more »

Kimlik Kartı Olmayan Ceviz Satıcısına İtibar Etmeyin

Kaman İlçe Belediye Başkanı Erhan Talu, Ceviz Festivali sırasında panayır alanında üretici kimliği olmayan ve dışarıdan gelen insanlara taviz vermeyecekleri söyledi.   Bu yıl her zamankinden daha coşkulu ve... Read more »

Hacı Adaylarımızı Kutsal Topraklara Uğurladık

İlimizden bu yıl Kutsal topraklara gidecek olan 99 hacı adayı gözyaşları içerisinde yolcu edildi. 24 Eylül 2013 Salı günü saat: 10:00’da Cacabey camii önünde uğurlama töreni düzenlendi. Düzenlenen uğurlama... Read more »

Yabancılar Fener Alayında Buluştu

Bozlak ustası merhum Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümünde Ertaş, ailesi Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile bir araya gelirken, yabancı öğrenciler Ahilik Kutlamaları kapsamında fener alayına katıldı.   Ertaş’ın birinci ölüm... Read more »