Şefkat Eli Projesi Hayata Geçiyor

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi tarafından yürütülen Şevkat Eli Projesi başladı. Proje kapsamında 7-14 yaş grubundaki yetim, öksüz veya parçalanmış aile çocukları okul rehber öğretmenleri aracılığıyla tespit ediliyor. Çocukların... Read more »

Seyfi Kulaksız Caddesi Halk Konseriyle Açıldı

Kaman Belediyesi tarafından genişletilen ve bölünmüş yol haline dönüştürülerek kilit parke ve sokak lambalarıyla beraber çevre düzenlenmesi yapılan Prof. Dr. Seyfi Kulaksız Caddesi halk konseriyle açıldı.   Kalabalık bir... Read more »

Yapı Sektörü Değerlendirildi

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ticaret ve Sanayi Odası’nın müteahhit üyeleriyle yeni İmar Kanunu’na ilişkin merak edilen konuları ve yapı sektöründeki gelişmeleri değerlendirdi.   Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO)... Read more »

TSO İhtiyaç Sahiplerine Hediye Çeki Dağıttı

Kaman Ticaret ve Sanayi Odası ihtiyaç sahiplerine 50 TL’lik 700 adet hediye çeki dağıttı.   Kaman Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) geleneğini bozmayarak bu Ramazan’da da üyeleri aracılığı ile... Read more »

Muhtar Adaylığını Açıkladı

Kaman İlçesinde siyasi partilerden önce Çiftlikli Mahallesi muhtarlığına Yusuf Yazar aday olduğunu açıkladı.   Kaman İlçesi Çiftlikli Mahallesinde iki dönem muhtarlık yapan Yazar, yeni dönemde de muhtarlık yapacağını belirterek... Read more »

Keçiören’de Bozlakların Gecesi

Keçiören’de Ramazan akşamlarını şenlendiren 5. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin 20’inci gecesinde konuk Kırşehir oldu. Geceye yoğun ilgi gösteren Keçiörenliler, Kırşehir türküleri ile coştu.   Kırşehir Gecesi, Kalaba Spor Tesisleri etkinlik... Read more »

Masal Parkı Çalışmaları Devam Ediyor

Kırşehir Belediyesinin yaptığı projelerden olan Masal Parkı Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.   Eski Hayvanat Bahçesi alanında yapılan Masal Parkı projesinde,  her yaş grubuna hitap eden şık mekânlarıyla,... Read more »

Kazada Ölen İtfaiyeci Toprağa Verildi

Ankara’da itfaiye aracının devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Berkan Güneş, memleketi Kırşehir’in Akpınar ilçesi Sofrazlı köyünde toprağa verildi.   Sofrazlı köyünde Berkan Güneş’in cenazesine ailesi, yakınları, çalışma arkadaşları ve çok... Read more »

Kaçırılan İşçinin Ailesi Perişan

Bingöl’de terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen inşaat işçisi Ertuğrul Bozkurt’un Kırşehir’de oturan ailesi perişan oldu. Amca Mustafa Bozkurt, ‘Bizim de bir tarafımız Kürt, ne olur evladımız evine... Read more »

Mide Rahatsızlığına Tahin Pekmezi

Özel Medicana Konya Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Aslı Cemile Özatan, hassas mide problemleri olanların, pekmezle tahin birleşimini bir yemek kaşığı kadar tüketmelerini önerdi. Beslenme ve Diyet Uzmanı Aslı... Read more »