Şehit Aileleri Çanakkale Gezisinden Döndü

Kırşehir Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ali Sarıca, Çanakkale gezisinden dönüklerini açıkladı.   Sarıca, “Kırşehir Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü katkıları ile Çanakkale gezisinden döndük. 1 Temmuz tarihinde şehit... Read more »

Çocuklarda Sıvı Tüketiminde Hijyene Dikkat

Özel Medicana Konya Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Göncü, bebek ve küçük çocuklarda ishal oluşumunun belirtileri, bulaşma ve tedavi yolları ile sonuçları hakkında bilgi verdi. Uzman Dr. Musa... Read more »

Kulaklarınızı Bekleyen Büyük Tehlike

Denize ve havuza girerken kulaklara su kaçırılmaması uyarısında bulunan Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Fulya Gülden Aydın, “Havuza ve denize girilen yaz aylarında kulak... Read more »

Sıcak Havalarda Kalbe Dikkat

Kalp sağlığını korumak için su ile birlikte sebze ve meyve tüketimine de ağırlık vermek gerektiği belirtildi.   Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Birol Kavakçık, kalbin sıcak ve soğuk havadan... Read more »

Demir Keseyim Derken Bacağını Kesti

Kırşehir’de bir inşaat işçisi spiral kesme makinesi ile demir kesmeye çalıştığı sırada makineyi kaydırarak kendini yaraladı.   Edinilen bilgiye göre inşaat işçisi B.K., inşaatta spiral kesme makinesi ile demir... Read more »

Trafik Kazasında 1 Yaralı Var

Kırşehir’de iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kaza da bir kişi yaralandı.   Edinilen bilgiye göre A.K.’nın kullandığı 40 LD 809 plakalı otomobil ile M.G.’nin kullandığı 50 EE 297... Read more »

Yazlık Sinema Günleri Başlıyor

Kırşehir Belediyesi’nin Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında yazlık sinema günleri ”Fetih 1453” filmiyle başlıyor.   Sinema Günleri Ahi Çarşısı Yanı Kültür Sanat Sokağı’nda yapılacak. 1 Temmuz Pazartesi günü başlayacak... Read more »

Vali Çakacak Ahi Evran Kız Öğrenci Yurdunu Ziyaret Etti

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Ahi Evran Kız Öğrenci Yurduna ziyarette bulundu.   Kredi ve Yurtlar Kurumu Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı Makbule Bağdu ve Yurt Müdür Vekili Çilem Dellal’dan yurdun... Read more »

AHİKA’dan Proje Uygulama Eğitimleri

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırıkkale ve Kırşehir’de proje uygulama eğitimleri düzenlenecek.   Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan 2012 Yılı Mali Destek Programları kapsamında projeleri başarılı olan... Read more »

Kırşehirli Hacker Yakalandı

Adıyaman merkez başta olmak üzere kurum, kuruluş, kişisel internet siteleri, sosyal paylaşım siteleri, Messenger hesapları ve kredi kartı hesaplarını hackleyen 5 kişinin yakalanması için Adıyaman, Kırşehir ve İstanbul’da eş... Read more »