Çoğu oyun sever için bağımlılık derecesinde sevilen ve en çok oynanan oyunlardan olan Call of Duty yeni oyunlarıyla sevenleriyle buluştu. Bu yeni oyunun ismi ise Call of Duty : Ghost. Oyunun meraklıları bu ismi duyunca daha önceki Modern Warfare serisindeki karakterleri görüp göremeyeceklerini merak ettiler dolayısıyla. Fakat oyun daha önceki seriden farklı bir evrende geçmekte ve bu sebeple aynı karakterleri görebilmek mümkün değil. Call of Duty:  Ghost’taki karakterler açıkçası alışılmışın dışına pek çıkamamış. Ana karakterimiz olan Logan’ın hiç konuşmaması da temel sorunlardan biri olarak gözükmekte. Bunların yanı sıra oyun tam bir askeri oyun klasiği olmuş diyebiliriz. Yine klişeleşmiş kötü karakterler karşımıza çıkmakta.

call-of-dutyCall of Duty: Ghost’un en beğendiğim yanına gelecek olursak hiç kuşkusuz hikayesi diyebiliriz. Oyundaki kurgu çok profesyonel bir şekilde yapılmış ve hiçbir mantıksızlıkla karşılaşmamaktayız. Senaryo temel olarak Logan ve Hers kardeşler üzerine kurulu. Ghost ekibine katılan kardeşlerin tek amacı bu ekibi yok etmek isteyen Rorke’yi öldürmek. Bu amaca yönelik çıkılan macerada oyuncuları pek çok sürpriz karşılamakta.Oyunun bazı yerlerinde o kadar çok meraklanıyorsunuz ki saatlerce oyunun başından kalkmak pek mümkün olmuyor.

Oyun içerisinde çıkacağınız gizli operasyon sayısı az olsa da, görevler sualtı ve uzay operasyonu olunca tam anlamıyla maceraya doyuyorsunuz. Özellikle sualtında geçen görevler oyun severler tarafından oldukça beğenilmişe benziyor. Uzay bölümlerinde ise amaç çoğunlukla çatışma üzerine geçiyor ve yerçekiminin olmamasından dolayı da bayağı ilginç bir hal alıyor. Daha önce hiçbir oyunda bu tarz görevler yaşamayan oyunseverler için çok değişik maceralara gebe olan oyun,  gerek grafikler gerek de oynanabilirlik açısından çıtayı çok yükseklere taşımış görünmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir