Sarıgül’ün Gelmesi Bir Motivasyon Katar

Anadolu Gençlik Şöleni için Kırşehir’e gelen Gürsel Tekin, “Adaylık yolunda Mustafa Sarıgül’ün gelmesi bizim içerisinde olduğumuz yarışı etkilemez motivasyon katar” dedi.
gursel-tekin  Tekin, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, “Mustafa Sarıgül’ün gelmesi bizim içerisinde olduğumuz yarışı etkilemez aksine motivasyon katar. Aday ne kadar çok olursa demokrasi o kadar gelişir. Üç tane aday adayı arkadaşımız var. İnşallah bende 9 Kasım günü aday adaylık başvurumu yapacağım. Mustafa bey henüz partiye dahil olmuş değil, dahil olduktan sonra tabii ki talebini açarsa İstanbul’la ilgili talebimizi açarız. Örgütümüz, partimiz, İstanbul halkı kim derse Cumhuriyet Halk Partisinin adayı da o olur” dedi.
Tekin, Türkiye’deki en büyük sorunun kirli siyaset olduğunu belirterek, “Kirli siyaseti arındırmadan siyasetin ve demokrasinin önünü açmamız mümkün değil, hayatın her alanında özgürlük olması lazım kadınların ekonomik anlamda özgürlüğünün olmadan siyasal özgürlüğünün olması mümkün değildir. Sadece geçen ay 36 kadınımız şiddetten hayatını kaybetti. Bu insanların çoğu Anadolu geleneğinden gelen insanlar. Cebinden çıkardığı bir gazete küpürü ve yazıyı gösteren Tekin, bazı AK Parti’lilerin Gaziantep’in Nizip ilçesinde Demokrat Parti’den belediye başkanı seçilen başörtülü kadının durumu için seçim kuruluna itirazda bulunduklarını iddia ederek, “Bakın şu fotoğrafı görmenizi istiyorum. Şu kardeşimiz bir belediye başkanı. Gaziantep Nizip’te belediye başkanı. Anadolu kadınları gibi örtülü, başı kapalı bir kadınımız demokrat partiden aday oluyor, seçimi kazanıyor. Ama bugün kadına başörtü özgürlüğü diyen o günün sahtekarları AKP’lilerin açmış olduğu davaya bakın. Bu kadın başörtülü diye seçim kuruluna itiraz dilekçesi veren de bu AKP’liler. Kamuoyunun bunları görmesi lazım” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.