İstanbul’da En İyi Cilt Doktoru

İstanbul’da En İyi Cilt Doktoru

Bir deri rahatsızlığı olan egzama sıkça karşılaşılan rahatsızlıktır. Dermatit adı ile de bilinen egzamanın birçok farklı türü bulunmaktadır. Sanılanın aksine bulaşıcı bir rahatsızlık olmayan egzama sebebi ve kesin tedavi yöntemi de bilinmemektedir. Egzama hastalığı vücutta kızarıklık, şişlik, şiddetli kaşıntı, döküntü gibi belirtiler göstermektedir. Egzama tedavisi için erken tanı oldukça önemlidir. Belirtilerin erken gözlemi sonucunda başlanan tedavi ile iyileşme süreci oldukça hızlanmaktadır. Kalıtsal bir rahatsızlık olduğu ön görülen egazama tedavi süreci uzun ve iyileşse bile tekrar görülme ihtimali olan cilt rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. En yaygın türleri arasında yer alan atopik dermatit diğer bir deyiş ile alerjik egzama sıkça gözlenen türleri arasındadır. Pek çok farklı sebep sonucu gözlenen egzama hastalığının en büyük sebepleri arasında stres yer almaktadır. Egzama özellikle el,ayak, yüz, kafa gibi bölgelerde görülmek ile birlikte vücudun her yerinde çıkabilmektedir. Egzama tedavisi için uygulanacak başlıca işlemler şu şekildedir:

  • Kuru cilt egzamanın en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Düzenli olarak vücudun nemlendirilmesi egzamadan korunmanın ve var olan egzamanın tedavisi için önemlidir.
  • Egzamaya neden olan ve egzaman rahatsızlığı olan bireylerin hastalıklarının şiddetlenmesine neden olan şampuan ve duş jeli gibi ürünlerin değiştirilmesi tedavi sürecini hızlandırmaktadır.
  • Diyet ürünleri vücudun alması gereken vitamin ve minerallerden uzak kalmasına neden olmak ile birlikte egzama riskini ve var olan egzamanın tedavisini olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenme sonucunda egzama tedavisi sürecini hızlandırmaktadır.
  • Egzamanın sebepleri ve tedavi sürecinde en büyük nedenlerden biri de strestir. Stres yüzünden gözlenen egzamanın yanı sıra stres yüzünden tedavi süreci de uzamakta ve olumsuz etkilenmektedir.

Egzama belirtileri ile karşılaşıldığında mutlaka en kısa sürede istanbulda en iyi cilt doktoruna başvurulmalıdır. En iyi cildiye doktoru gözetiminde yapılan tedavi sonucunda egzama iyileşme süreci oldukça kısalmaktadır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere hemen hemen her şehrimizde hizmet veren özet ya da devlet hizmetinde cildiye doktorları bulunmaktadır. Bu doktorlar gözetiminde gerçekleştirilecek tedaviler ile iyileşme süreci oldukça kısalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.