Başkan Bahçeci; Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Bankası Finansmanı ile yapılan Kırşehir Şehir İçi İçme Suyu Temini Sistemi’nin Rehabilitasyonu ve Scada Kurulumu Projesi çalışmalarını yerinde inceledi.
Belediyemizin kampus alanındaki scada sistemi kumanda merkezi inşaatı önünde gazetecilere açıklama yapan Bahçeci, İller Bankası ile içme suyu, Devlet Su İşleri ile de ana isale hattı projelerini planladıklarını belirtti.
İncelemede Bahçeci, Kırşehir’in bu çalışma ile temiz içme suyuna kavuşacağını belirterek şunlara değindi;” Kırşehir’in yıllardır en büyük problemi su arızaları. Günlük ortalama 6 civarında su arızası oluyor. Normalde su kaynaklarımız yeterli. Yazın su kesintileri yapmıyoruz. Ama arızalardan dolayı sürekli su kesintileri oluyor. Tamirat içinse belli bir alanda suyu kesmemiz gerekiyor. Scada sistemi ile birlikte tüm şebekeyi bir sistemle kontrol edeceğiz. Bu binamız tamamlandığında ve sistem kurulduğunda Kırşehir’in su merkezi burası olacak. Bu projemizle 3 yeni depo yapıp 7 depomuzu da revize ediyoruz. Bu depolarımızla Kırşehir’e uzun yıllar yetecek depolarla hizmet edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir