Sarıyer’de Bir Özel Okul

Sosyal Etkinlikler Çocukların Kişisel Gelişimi İçin Önemli

Bu özel okulun adı Özel Mürüvvet Evyap İlkokulu’dur. Sosyal etkinlikleriyle ve başarılı öğrencileriyle ön plana çıkan bir özel okul. Koru Gezisi, Sanat Festivali ve Ödül Töreni, Yıl Sonu Resim Sergisi, Kandilli Rasathane Gezisi, Miniatürk Gezisi, Belgrad Ormanı Bisiklet Turu Gezisi, Müzeler Haftası Etkinliği,  Koç Müzesi Gezisi, RC Makers-Robert Etkinliği Katılımı ve Japon Bahçesi Gezisi Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen aktiviteler arasaında yer alıyor.

Öğrencilerin sosyal hayatlarının düzenli ve kaliteli geçmesini sağlayan bu okul görerek ve yaşayarak öğrenme ilkesini de gerçekleştirmiş oluyor. Özellikle teknoloji çağında insanların bireyselleştiği ve içine kapandığı şu dönemde bu tarz sosyal etkinlikle çocukların kişisel gelişimine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Sosyal etkinliklerin yanı sıra Bilgisayar Laboratuarı, Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarları, Spor Salonları,Görsel Sanatlar Atölyeleri,Müzik Sınıfları, Kütüphaneler, Mini Cep Sinemaları, Anaokulu Atölyesi, Yemekhaneler ve Sosyal Sorumluluk bölümleriyle de öğrencilerin çok yönlü gelişimine katkılar sağlanmaktadır.

Özel okul böyle olunca başarılar da otomatik olarak gelmektedir.

YGS-6 Puan Türünde 2017 Türkiye Dereceleri

İlk 100’de 5 derece, ilk 1000’de 13 derece ve ilk 10000’de 59 derece ile okul seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu görmekteyiz.

Ve Hayatın Parçası Spor

Spor ve sağlıklı yaşam için hareket kavramlarının insanlara algılandığı birincil mekan okullar, buna bağlı olarak da Beden Eğitimi dersleridir. Bu okulda Beden Eğitimi dersleri tamamıyla modern düşünceye uygun olarak hazırlanmış müfredat çerçevesinde, bilimsel araştırmalar ışığında, olimpik tesisler ve modern malzemeler desteğiyle uygulanan biçimiyle öğrencilerimizi kucaklamaktadır. Okulda Beden Eğitimi dersi müfredatında Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futbol, Tenis, Jimnastik, Atletizm, Crossfit, Masa Tenisi, Düzen Alıştırmaları konuları yer almaktadır.Okulda spor alanları olarak iki adet kapalı spor salonu, squash salonu, masa tenisi salonu, tenis kortu, açık basketbol sahası ve halı saha bulunmaktadır.

Öğrenciler için herşey düşünülmüş diyebiliriz. Sporsuz hayat paslanan demir misali insan hayatının en olumsuz yönlerinden birisidir. Ülkemizde sporcuların ne kadar az yetiştiğini düşünürsek okulun bu tesislerinin önemi çok büyüktür.

İstanbul özel ilkokul bakımından böyle bir okula sahip olduğu için çok şanslı. Tüm öğrencilere başarılar diliyor, sağlık ve esenliklerin tüm öğrencilerimiz için olmasını temenni ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.