Kırşehir Otobüs Firmaları

Kırşehir otobüs bileti almak için www.clickbus.com.tr sitesini kullanınız. Kırşehir otobüs firmaları ve otobüs bileti fiyatları bir tıkla karşınıza gelecektir.

Kırşehir’in yetiştirdiği ünlü kişiler
Ahi Evren
Ahilik, merkezi Kırşehir’de kurulan ve temeli karşılıklı yardımlaşmaya dayanan, ünlü bir esnaf teşkilâtıydı. Bu teşkilâtın mensuplan, Tasavvuf felsefesini benimsemiş kimselerdi. önderleri de ünlü mutasavvıf Ahi Evren idi.
XIV. yüzyılda yaşayan Ahi Evren, Kırşehir’de, kendi adını taşıyan ve çok güzel bir Selçuklu sanat eseri olan caminin yanında yatar. Türbesi başında her yıl büyük anma törenleri tertiplenir

Ahi Evren Türbesini ziyaret etmek için Kırşehir otobüs bileti clickbus.com.tr sitesinden alınabilir. Hem ucuz hemde konforlu yolculuklar için İnternet’teki en iyi web bilet satış sistemini ziyaret etmelisiniz. Kırşehir otobüs firmaları arasından en güvenilir Metro Turizm’dir. Bu yüzden hem konfor hemde sorun yaşamamak adına Kırşehir metro turizm tercihe edilebilir.

AŞIK PAŞA

Türk tasavvuf edebiyatının ünlü şairlerindendir 1272’de Kırşehir’de dünya’ya gelmiş ve 1333’te Kırşehir’de vefat etmiştir. O zamanlar, büyük kültür merkezi olan bu kentin yetiştirdiği önemli kişiler arasında ayrı bir yeri vardır. Âşık Paşanın türbesi, Kırşehir’de, Eretna Oğullarının yaptırdığı nefis bir sanat eseri olarak görmeden geçemeyeceğiniz köşelerden biridir.

Kırşehir otobüs firmaları

Tüm Kırşehir otobüs firmaları için ClickBus.Com.Tr sitesindeki arama kutularını kullanabilirsiniz. Kırşehir alan kodu 0386.

  • Kırşehir telefon numarası 252 68 03 – 212 60 20
  • Ahi Tur telefon numarası 212 60 19
  • Emniyet telefon numarası 213 83 42
  • Lise Caddesi telefon numarası 214 30 40
  • Otogar telefon numarası 252 68 03
  • Terme telefon numarası 213 83 42
  • Mucur Durağı telefon numarası 212 60 20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir