Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Aile Olmak Herkesin Hakkı

 

Küçüklükten beri bütün kadın ve erkeklerin en büyük hayali, anne – baba olmaktır. Bir oyun ortamında bile hemen anne – baba – çocuktan oluşan bir aile ortamı kurulur. Bu nedenle hemen herkesin ilk hayali genelde budur. Bazı kişiler bu hayaline hiçbir sorun yaşamadan ulaşmaktadır. Ancak bazı çiftler, ne kadar uğraşsalar da bebek ve aile hayaline ulaşamamaktadır.

 

Bir çiftte sorun olduğunun anlaşılabilmesi ve olayın tedavi aşamasına gelmesi için en az 8 ay – 12 ay süre ve daha fazlası süredir korunmamasına rağmen hamile kalamaması gerekmektedir. Bu süre zarfında hiçbir şekilde korunmamasına ve haftada 2 – 3 kez ilişkiye girilmesine rağmen gebelik oluşmaz ise, kısırlık sorunundan bahsedilebilir.

 

           http://cyprusivf.net/ adresinde de belirtildiği gibi, infertilite denilen kısırlığın tedavisi mümkündür. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezinde uygulanan tedavi ile herkes hak ettiği aileyi kurabilmektedir. Bunun için çiftlerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerekli olan aşamaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Öncelikle hem anne adayı hem de baba adayına bazı testler uygulanır. Bu testler neticesinde infertilitenin temel nedeni belirlenir. Buna göre en uygun tedavi yöntemi seçilir. Ayrıca, her iki kişinin de üreme hücrelerinin hareketliğine bakılır. Bu da tüp bebek tedavisi aşamasında önemli bir kaynak olacaktır.

 

Tüp bebek tedavisi zor olmayan ve uygun bir fiyata yapılabilen tedavi yöntemidir. Bu konuda http://cyprusivf.net/ adresine yapılan başvuru sayısı bir hayli fazladır. Türkiye’de yalnızca evli çiftlere tüp bebek tedavisi uygulanabilirken, Kıbrıs’ta isteyen herkese uygulanabilmektedir.

 

Herkes Tüp Bebek Tedavisi İle Hayaline Kavuşsun

 

Hiçbir şart olmadan herkese uygulanabilen tüp bebek tedavisi, evlenmese de aile kurmak isteyen ya da anne olmak isteyen kişilere uygulanabilmektedir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, başarısı ile adından sıkça söz ettirmektedir ve yurt dışından bile hasta tedavi etmektedir. Anne olmak isteyen bayanın yumurta takibi yapılır ve eğer yumurtaları az ise gelişmesi ve çoğalması için ilaç tedavisi uygulanır. Sonrasında yumurtalar 18 mm civarına geldiğinde toplama işlemine başlanır. Toplama işlemi anestezi ile yapılır. Baba olmak isteyen erkekten de sperm alınır ve bu iki üreme hücresi birleştirilerek döllenme sağlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.