Kaliteli Düğün Salonunda Olması Gereken Özellikler

Düğün hazırlıkları nasıl yapılır? sorusunun en önemli cevaplarından bir tanesi de düğün salonu seçimi ve hazırlıklarıdır. Bir düğün salonunda olması gereken özellikler neler bunlara bakıyoruz.

Yaz ayları yaklaştıkça düğün sezonu da açılıyor demektir. Erken rezervasyon imkanlarından faydalananlar yerlerini çoktan aldı ancak erken rezervasyon yaptırmayanlar için son solan saatlerini de kaçırmamaları gerekiyor. İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız eğer sizlere hemen İstanbul Maltepe düğün salonlarını tavsiye edebiliriz.

Solan imkanları aynı anda birden fazla düğünü kaldırabilecek kapasitede olmalıdır. Hizmetler kaliteli ve tüm davetlileri memnun edecek kapasitede olmalıdır.

Düğün salonunda tüm davetlilerin konforu düşünülmelidir. Özellikle davetliler arasında engelli misafirlerin de olabileceği önceden hesap edilmelidir. Salon girişinde mutlaka engelli rampası gibi engelli girişleri olmalıdır.

Düğün salonlarının en büyük sorunu organizasyon şemasıdır. Eğer organizasyon yapacak elemanı yoksa mutlaka bir firma ile anlaşılmalıdır. Evlenecek çiftin konforu da bu organizasyon ile sağlanmalı, bu mutlu günlerinde her şeyin güzel geçmesi için çalışılmalıdır. Bu konuda iyi olan bir firma da Maltepe düğün salonu bilinmektedir.

Yemek servisi ve ikramlar düğün salonlarının en önemli hizmetlerinden bir tanesidir. Bu hizmetler profesyonel garson ve komiler tarafından sağlanmalı ve kaliteli yemekler servis edilmelidir.

Yemek noktasında ihtiyacı ve memnuniyeti karşılayacak menü ve kapasite yoksa mutlaka bir Yemek veya Catering Firması ile anlaşılmalıdır.

Düğün salonunun dekorasyon ve hizmet alanı da çok önemlidir. İnsanların eğlenmesi için her türlü konfor sağlanmalıdır. Işık, ses ve sahne hizmeti de bu bakımdan profesyonel olmalıdır.

Gelen misafirlerin oto park sorunu yaşamaması için mutlaka açık ya da kapalı bir oto parkın hizmette olması ve de gerekirse vale hizmetinin de sağlanması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.