İmplant tedavisi nerede ve nasıl yapılır?

İmplant tedavisi nerede ve nasıl yapılır?

İmplant tedavisine başlamadan önce hastanın mutlaka doğru bir şekilde yönlendirilmesi ve bilgilendirilmesi önemlidir. Bu konuda diş hekiminiz doğru bilgiyi verecek donanıma sahiptir. Yine eğer isterseniz diş hekimliği fakültelerine giderek de oradaki doktorlarla görüşüp istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. İmplant eğer doğru ve planlı bir şekilde yapılırsa hastanın yaşam kalitesini yükselttiği gibi daha mutlu olmasını ve kendine güvenmesini de sağlamaktadır.

İmplant tedavisi tüm dünyada uygulanan ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple hastaların bu konu hakkında soracakları sorulara cevap verilirken herhangi bir ücret talep edilmemekte, doğru bilgilendirme yapılarak implant ile ilgili tüm merak edilenlere cevap verilmektedir. İmplant tedavisine uygun olup olmadığınızın anlaşılması için bu süreçte sizi takip edecek, implantları yerleştirip protezinizi hazırlayacak ve daha sonraki zaman diliminde bakımınızı üstlenecek olan doktorun sizi ayrıntılı bir şekilde muayene etmesi önemlidir.

Muayene yapılırken hasta hakkında bilgi alınıp eğer hekim gerekli görürse tahlil ve röntgenler de isteyebilmektedir. Röntgenlerden ve tahlillerden yola çıkılarak hastanın ağzının modelleri de yapılabilir.

İmplant tedavisi

İmplant tedavisi yapılırken çene kemiğine monte edilen vidaların ağız yapısı ile uyum sağlayabilmesi için bu vidaların üzeri porselenlerle kaplanmadan bir süre bekletilir. Daha sonra hekim uyum sağladığını tespit ederse porselen yapımına geçebilir. Ama eğer hasta istiyorsa vidaların takılmasını takip eden aynı gün veya ertesi gün de porselen yapılabilmektedir. Buna rağmen genellikle diş hekimleri 2-3 ay sürecek bir adaptasyon sürecinin beklenmesini önerirler. İmplantın diğer tedavi türlerine göre avantajı diğer dişlere dokunulmadığı için daha sağlıklı olması aynı zamanda sağlam dişler elde edilebilmesidir. Yan dişler tedavi esnasında kesilmez veya kısaltılmaz. Böylece hem estetik açıdan daha güzel bir görüntü elde edilir hem de başka dişlerin deforme olması engellenir.

implant-nedir

Detaylı bilgi: http://www.dishastanesi.co/implant/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir