Artan Psikolojik Rahatsızlıklar ve Tedavileri

Son yıllarda ülkemizde psikolojik sorunlar hızlı bir şekilde artıyor ve bu psikolojik sorunların çözümü için birçok tedavi yöntemleri deneniyor.

Hayat içerisinde sosyal mesleki ve akademik işlevselliğin belirli düşüşüne sebep olan, mantıkdışılık veya kayıtsızlık gibi negatif belirtilerde yavaş yavaş ortaya çıkma ve şiddetlenme, kişiler arası uyumda bozulma, kendini toplumdan uzaklaştırma ya da toplumsal çekilme varlığı gibi durumlar sık karşılaşılan kişisel psikoloji buzukluğu olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu tarz durumlarda mutlaka bir psikiyatrist ile görüşmek ve destek almak gerekmektedir. Böylece süreci hızlı bir şekilde atlabilir ve de sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Böyle sosyal çevrenizle tekrar sağlıklı ilişkiler kurabilir ve  mutlu olabilirsiniz. Hem iş hem de sosyal haytınız tekrar eski düzenine geçecektir.

Muayenehane kadrosunda Psikiyatrist Dr. Bülent Çelikel( Psikiyatrist & Psikoterapist), Uz. Psikolog Alp ARDIÇ(Yetişkin Psikoloğu & Psikoterapist), Uz.Psikolog Ayşe Gül Neftçi(Çocuk & Ergen Psikoloğu), Canan ARISOY(Yönetim Asistanı)  gibi önemli uzmanların çalıştığı psikiyatrist ankara ekibi bir çok terapi hizmetiyle sizlere tavsiye edebileceğimiz yerlerdendir.

Psikiyatrist Dr. Bülent ÇELİKEL muayenehanesi çatısı altında psikiyatri uzmanı ve uzman psikologlarca psikiyatrik muayene ve değerlendirme, yetişkin ve ergen psikoterapileri, çocuk ve aile danışmanlığı, çift terapileri, psikometrik değerlendirme, neurofeedback, hipnoz terapisi gibi ruh sağlığı hizmetleri sunulmaktadır.

Tedaviler ve Yöntemleri Başlıkları ise şöyle:

Neurofeedback Tedavisi
Psikoterapiler
Hipnoz Terapi
Logoterapi
Psikofarmakolojik Tedavi
Bilişsel Davranışçı Terapiler
Psikodinamik Yönelimli Psikoterapiler
Evlilik ve İlişki Terapisi
Cranial Elektro Terapi
Duygusal Özgürleşme Tekniği (EFT)
Psikiyatrik Muayene ve Tanı, Psikolojik Görüşme ve Değerlendirme ve Psikometrik Testler sayesinde hızlı başarılı sonuçlar alarak mutlu bir şekilde muayenehaneden ayrılabilirsiniz.

İnsan psikolojisi kırılgan yapısı ve son derece hassas duygusal işlevlerle oluşmaktadır ki insanlar bunu çoğu zaman gözardı etmektedirler. Halbuki insan psikolojisi en çok dikkat edilmesi gereken hallerden bir tanesidir. Yoğun stres ortamları, hayat ve iş endişeleri, eş ve çocuk kaygıları insanların sinirlerini yıpratıp içinden çıkılmaz psikolojik durumların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Tüm bunları göz önüne aldığımızda kendimizi dinlemenin vakti geldiğinde bunu ihmal etmemeli ve gerekirse uzmanından destek almalıyız.

Ruh ve akıl sağlığı kişinin sıhhatli olduğunu gösteren en önemli dinamiklerdir. Kesinlikle ihmale gelmez..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.