3 Adımda Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama

Anne adaylarının en büyük merakı doğacak olan bebeğin cinsiyetidir. Normal şartlarda bir bebeğin cinsiyetinin belirlenebilmesi için en az 4 aylık olana kadar beklenilmesi gerekmektedir. Fakat çoğu kadın merak duygusuna kapılarak cinsiyeti çok daha erken öğrenmek istemektedirler. Bunun için tatlı veya tuzlu yeme gibi birçok kritere bakılarak bebeğin cinsiyetine karar verilmeye çalışılmaktadır.

Bebeğin cinsiyetini erkenden öğrenmek isteyen anne adaylarının başvurduğu en meşhur yöntem ise Çin takvimidir. Çin takvimi cinsiyet hesaplama çok eski tarihlerden kalma bir yöntemdir. 700 yıldır kullanılan bu yönteme güvenen çok sayıda insan vardır. 4 ay gibi uzun bir süre beklemek istemeyen anne adayları bu yönteme tam anlamı ile güvenmeseler bile denemekten geri kalmamaktadırlar.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama konusunda 3 aşama vardır.

Hamile kalınan yaş: Çin takvimi için olmazsa olmaz noktalardan biride anne adayının yaşıdır. Cinsiyetin hesaplanabilmesi için annenin yaşı belirlenmelidir. Bu yaş herkesin bildiği normal yaş değil Çin hesaplamasına göre olan yaştır. Bunun için normal yaşa 1 ya da 2 yaş daha eklenmelidir. Çin hesaplamasına göre olan yaşı öğrenmek için internetteki tablolar incelenmelidir.

Hamile kalınan ay: Buda en az anne adayının yaşı kadar önemli bir noktadır. Hamile kalınan ayın doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Yoksa sonuç yanlış çıkacaktır.

Çin takvimi: Çin takvimi cinsiyet hesaplama sistemine göre içinde bulunulan yaş ve hamile kalınan ay belirlendikten sonra yapılması gereken tek şey internetten bir Çin takvimi bulmaktadır. Buradan yaşın ve hamile kalınan ayın kesiştiği noktada da yazan cinsiyet bebeğin cinsiyetidir.

Çin takvimi işe yarıyor mu?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama çok uzun yıllardan beri çoğu kadın tarafından kullanılmaktadır ve çoğunda doğru sonuç vermiştir. Uzun yıllar ayakta kalmış olan bu sistem aceleci ve meraklı anne adayları için en popüler merak giderme yöntemlerinden biridir. Gene de sadece Çin takvimi hesaplanarak cinsiyet belirlenmemeli ve 4 ay geçtiğinde bir uzman tarafından bebeğin cinsiyetine bakılmalıdır.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama ne için kullanılır?

Çin takvimi sadece hamile kalındıktan sonrası için değil öncesi içinde kullanılan yaygın bir yöntemdir. Hamile kalmak isteyen kadınlar Çin takvimi tablosundan hareketle bebeğin cinsiyetini belirleyebilmektedirler. Bu yöntem çok fazla kullanılan yöntemlerden biridir. Bu sayede bebeğin cinsiyeti önceden belirlenebilmektedir. Tabi ki Çin takviminin bilimsel açıdan hiçbir dayanağı yoktur. O yüzden doğru çıkma ihtimali konusunda net bir bilgi verilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.